Середа, 02 серпня 2017 14:35

Смерті нема та інші історії. 5 книжок про те, як вплинути на долю

Відомий український письменник та літературознавець Ігор Бондар-Терещенко спеціально для сайту Радіо МАКСИМУМ назвав найкращі книжки, які розкажуть вам про те, як можна вплинути на свою долю. Збережіть собі!

За всі часи людство шукало ліків проти смерті, але знайти їх судилося лише фантастам, які наділяли героїв своїх книжок якостями майбутнього Горця. У книжках цього огляду автори всерйоз підходять до проблеми безсмертя, вигадують кріогенні камери, магічні імена для "вічних" героїв і закидають їх то подалі в майбутнє, то глибше – у прадавню історію. Натомість художня вартість таких книжок в іншому – тривалішому, ніж зазвичай, задоволенню від тексту, якого в нас не забере жодний Термінатор.

 

"Падре Балтазар на прізвисько Тойво", Марина Гримич

 

Емігрантська тема у нашій літературі реалізована або в книжках про заробітчан та їхню тяжку долю, або про відверто "туристичні" сюжети сьогодення: ціни, маршрути, враження. Натомість у цьому романі розповідається історія давніх часів, коли все це було помножене на авантюрну складову самого життя – спершу на Дикому Заході, а потім у бразильських джунглях.

Саме туди наприкінці ХІХ століття тікає з Аляски наш герой, викрадач коней, колишній золотошукач родом з України, звідки в Америку "понаїхали" його предки. І саме тут, де мешкає ціла колонія галицьких переселенців, видає себе за пророка і месію, а вже його напарник що заснував цю саму колонію, всіляко допомагає йому в цій феєричній пригоді. Нова Австрія в хащах Амазонки, з циганкуватим панотцем, босоногою паствою, що воліє церковних служб, як удома – це справжній вестерн, якби його написав Іван Котляревський, переказав Юрко Винничук, а екранізував Люк Бессон.

 

Джерело

(К.: Нора-Друк, 2017)