Середа, 18 травня 2016 05:07

Марина Гримич продовжує магнолієзувати Стрий

"Діловий Стрий": Марина Гримич вважає, що це чудова акція "магнолієзувати" Стрий символізує мир, естетику, чудовий галицький смак, екологічні аспекти, і вона з задоволенням долучилася до неї.

Пані Марина розповіла про те, як привезла з Канади до України дерево саскатуну. Ця рослина є символом західної Канади й асоціюється з українцями, які там живуть. Кілька дерев передала ботанічному саду у Києві, а одне посадила у себе на подвір'ї, яке прижилося й тепер радує око господарів. Магнолії ж поки на подвір'ї у письменниці немає, та вона має намір посадити її. 
      Посадити магнолію на подвір'ї музею вдалося не одразу. Жінки натрапили на каміння у ґрунті, та на допомогу прийшов чоловік. З горщика дерево перенесли у землю. Далі справа за матінкою природою. А від Марини Гримич подарунок - її книги з автографом - отримали музей та журналісти, які спостерігали за акцією. 
      Довідка: Марина Гримич - прозаїк. Доктор історичних наук, кандидат філологічних наук, автор понад 150 наукових праць директор видавництва «Дуліби», продюсер літературного проекту Люба Клименко. Член Спілки письменників України, член Канадської спілки етнологів. Працює завідувачем відділу Національного науково-дослідного інституту українознавства та всесвітньої історії. Дружина Ігоря Осташа , народного депутата України (1996—2006), Надзвичайного і Повноважного Посла України в Канаді (2006—2011).

 

Оксана Стасів

Джерело: