П'ятниця, 02 грудня 2016 22:58

Інтернет-видання "Мій Бердичів" про Марину Гримич та презентації книги Тімоті Снайдера

 

Як анонсувалося, 1 грудня у Бердичеві відбулась презентація книги професора Єльського університету (США) Тімоті Снайдера “Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным” (в українському перекладі “Криваві землі: Європа між Гітлером та Сталіним”).

Книга, створена у 2010 році, дійшла до України, та Бердичева зокрема, лише зараз. Як стверджувалось під час презентації, причиною цього стало декілька факторів, у тому числі і небажання російських видавництв, які отримали відповідні права, друкувати книгу, яка містить неприйнятні для росіян факти та твердження. Але про це трохи нижче.

Сам день, коли відбулась презентація, виявився ширшим за наповненням, ніж зазначалось в оголошенні. І причиною цьому стало те, що до Бердичева завітала сама Марина Гримич  – директор київського видавництва “Дуліби”, у якому вийшло російськомовне видання зазначеної книги у перекладі Лукії Зурнаджи. Для неї, як і для бердичівлян, цей візит мав значно глибший зміст, оскільки саме Марина Гримич є автором роману "Фріда" (2006), де розповідь про пошуки “себе” головної героїні розгортається на тлі історії Бердичева та його невеликої складової – будинку по вулиці Торгова, 4.

Для поважної гості влада організувала екскурсію містом. Відвідали спортивну школу ім. В. Лонського, костел Святої Варвари, кляштор Босих Кармелітів, музей єврейства. У музеї для Марини Гримич провели окрему екскурсію, а свої враження вона залишила у книзі відгуків.

Самим цікавим моментом екскурсії по місту стали відвідини того самого будинку по вулиці Торговій. Тут Марину Гримич зустрів підприємець Ігор Мельник, власник магазину по Торговій, 4. Разом вони оглянули будинок, описаний у книзі письменниці.

Презентація книги відбулась у приміщенні центральної міської бібліотеки. Марина Гримич розповіла про автора книги Тімоті Снайдера, причини появи книги на світ. Як зазначила письменниця, мета цього видавничого і просвітницького проекту – поширення серед російськомовного населення України та поза її межами науково-історичної інформації про два злочинні режими. Дві тоталітарні системи, які існували  здійснювали однакові злочини в один і той же час, в одних і тих же місцях, сприяючи один одному і підбурюючи один одного. Презентація супроводжувалась показом слайдів, що описували окремі тези американського автора, його погляд на історичну правду та долю східної Європи в роки тоталітаризму.

По закінченні презентації всі бажаючі могли цілком безкоштовно отримати книгу та поспілкуватись з Мариною Гримич в більш приватній обстановці. Прес-конференція, яка відбулась по завершенні презентації, виявилась не менш цікавою за останню. Журналісти та присутні на прес-конференції ще довго розпитували письменницю про життєві та літературні плани, обговорювали проблеми розвитку книговидавничої справи, життєвий шлях Марини Гримич.

Джерело