Етнологія

Життя та побут, професійні заняття, ремесла та промисли чоловіків у традиційному українському суспільстві.   Четвертий том наукового етнологічного видання «Народна культура українців: життєвий цикл людини» присвячено статево-віковій групі дорослих чоловіків.…
Українці відрізняються від інших народів своєю мовою, культурою і традиціями. Проте які вони, ці традиції, і що насправді ми про них знаємо? Ця кольорова книжечка розповідає про те, якими були…
У книзі здійснено антропологічне переосмислення трансформаційних та глобалізаційних процесів, часткою яких є сучасна Україна. Колектив авторів піднімає низку актуальних питань, пов’язаних із соціальними, культурними та науковими трендами сучасності. Зокрема, представлено співвідношення модерністських, неомодерністських та…
Другий том збірника наукових праць «Поле» має на меті представити цех українських дослідників-польовиків від гуманітаріїв (етнологи, етнографи, фольклористи, антропологи) до природничників (біологи, зоологи), а також порівняти між собою їхні дослідницькі…
“Армія – це команда. Вона їсть, спить і воює як команда”. Ці слова належать генералу Другої світової війни Джорджу Паттону. Власне з цього, суто антропологічного погляду розглянуто в монографії д.істор.…
У монографії канд. істор. наук Оксани Овсіюк «Життя після окупації: побут киян 1943–1945 рр.» досліджується короткий період київської історії, на який досі дослідники мало звертали уваги. Київ уже звільнено, але…
У книзі вперше публікуються польові записи українських традиційних снотлумачень, що були здійснені протягом 1925–1928 років на території волинської губернії (в 14 районах сучасної Житомирської та 6 – Хмельницької областей) за…
Збірник наукових, науково-популярних праць, спогадів. Перший том наукового видання "Антропологія простору" присвячений культурному ландшафту Києва та київських околиць. В ньому зібрано статті про окремі сегменти столиці та її приміської зони…
Життя та побут дітей у традиційному українському суспільстві Фундаментальна праця. Все про дітей, дитячий фольклор, дитячі ігри, виховання, обрядовість, вірування, звичаї, хвороби та їх лікування, прикмети. В книзі є статті…
Перший том наукового видання «Українська канадіана» присвячено початкам історії українців у Канаді. До збірника потрапили праці перших літописців українсько-канадської історії – Осипа Олеськова, Нестора Дмитрова, Андрея Шептицького, Никити Будки, а…
Сторінка 1 із 3