Середа, 07 червня 2017 19:28

Прес-реліз перебування Елліота Акермана в Україні

Прес-реліз

з нагоди участі американського письменника Елліота Акермана

в “Книжковому Арсеналі – 2017”.

 

            20 травня 2017 р., в суботу, в рамках Міжнародної програми “Книжкового Арсеналу” відбудеться дискусія «“Війна – це омана”: сучасний роман про війну», в якій візьме участь американський письменник Елліот Акерман. Розмова відбуватиметься навколо українського перекладу його роману “Зелені проти синіх”, який щойно вийшов друком у видавництві “Дуліби” (перекладач Лукія Зурнаджи). Цей твір став бестселером за списком «Нью-Йорк Таймс». Книга видана за підтримки Посольства США в Україні.

Елліот Акерман (нар. 1980) – колишній морський піхотинець, брав участь у п'яти військових експедиціях до Іраку й Афганістану, зараз працює журналістом, спеціалізується на висвітленні подій громадянської війни в Сирії. Має військові нагороди: Срібна Зірка, Бронзова Зірка за мужність і Пурпурове Серце.

Дія роману “Зелені проти синіх” відбувається в часи війни в Афганістані (2001–2014). Це є правдивий глибокий, суворий твір про те, якою насправді є сучасна війна. Війну в Афганістані автор знає з власного досвіду. Вісім років він служив у морській піхоті Збройних сил США, здійснив кілька відряджень на Середній Схід та в Південно-Східну Азію як офіцер піхотних військ і військ особливого призначення. Стояв на чолі загону морських піхотинців особливого призначення, які проводили вишкіл афганського батальйону «Командос» у складі 700 солдатів, зокрема готуючи його до взяття в полон вищого командування Талібану.

Письменник узяв за епіграф до свого роману слова пророка Мохаммеда «Війна – це омана». Власне, цей твір примушує замислитися над тим, де є насправді та межа, коли закінчуються військові хитрощі і починається зрада й віроломство, де закінчується боротьба за власну територію та свої права й починається бізнес?

У дискусії «“Війна – це омана”: сучасний роман про війну» також беруть участь письменник та перекладач Сергій Сингаївський, автор роману про долю військового перекладача радянської армії під час війни в Ефіопії (“дорога на Асмару”), та дипломат і перекладач з фарсі й англійської, консультант українського перекладу Володимир Джиджора, який відбував дипломатичну службу в Афганістані в часи, про які пише Елліот Акерман. Модератором дискусії є Марина Гримич, автор передмови до роману “Зелені проти синіх”

Дискусія відбудеться навколо проблеми – яким має бути сучасний роман про війну, щоб він задовольнив естетичні та пізнавальні потреби досвідченого й вимогливого читача?

Літературна дискусія відбудеться 20 травня 2017 р., в суботу, в рамках Міжнародної програми “Книжкового Арсеналу” на сцені “Кафе Європа”. Організатор зустрічі – видавництво “Дуліби”.