Понеділок, 10 квітня 2017 09:25

Презентація арабомовного видання "Бейрутських оповідань" в Україні.

Прес-реліз.

 

До 120-річчя «Бейрутських оповідань»

Агатангела Кримського

 

Посольство України в Лівані,

Національна бібліотека України

ім. В.І. Вернадського НАН України,

Ліванський культурний центр в Україні

 

ПРЕС-РЕЛІЗ

з нагоди презентації

арабомовного видання «Бейрутських оповідань»

Агатангела Кримського

(Бейрут: Riyad el-Rayyes Books, 2016)

 

22 березня 2017 року відбудеться презентація арабомовного перекладу «Бейрутських оповідань» Агатангела Кримського. У події бере участь перекладач  Імадеддін Раеф, член Спілки ліванських письменників і Спілки арабських журналістів.  

Визначний український сходознавець, засновник української і російської наукової арабістики академік Агатангел Кримський перебував у відрядженні в Лівані у 1896–1898 рр., де удосконалював свої знання з арабської мови, а також поглиблено вивчав історію та культуру Близького Сходу. «Бейрутські оповідання» – один з небагатьох художніх творів науковця. За словами Соломії Павличко, “Кримський – найменш прочитаний, найменш ясний і зрозумілий, найменш популярний український письменник серед тих, хто безперечно заслуговує популярності <...>, водночас важко знайти серед української класичної літератури тексти, до такої міри співзвучні інтелектуальним і артистичним пошукам зламу ХХ і ХХІ століть, як забуті оповідання...». Цей твір має велику цінність ще й як історичне та етнографічне джерело.

Переклад «Бейрутських оповідань» здійснений ліванським письменником, журналістом і українознавцем Імадеддіном Раефом з численними історичними коментарями. У передмові  він виклав докладну біографію Агатангела Кримського, приділивши особливу увагу історії його перебування в османському Бейруті на зламі ХІХ та ХХ століть.

Видання арабською мовою «Бейрутських оповідань» в Лівані є важливою подією як у вітчизняній орієнталістиці, так і в зарубіжній україніці. Завдяки йому ім’я Агатангела Кримського і увесь його сходознавчий доробок голосно прозвучали в арабському світі.

Презентація організовується спільними зусиллями Посольства України в Лівані, Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського та Ліванського культурного центру в Україні. Учасниками презентації є представники дипломатичного корпусу в Україні, зокрема, Посольства Лівану в Україні, сходознавці (Інститут сходознавства ім. А. Кримського НАН України),  українознавці (Науково-дослідний інститут українознавства МОН України), перекладачі, письменники, журналісти. На презентації будуть демонструватися старі фотографії Бейруту кінця  ХХ – початку ХХІ ст., яким його міг бачити А. Кримський, звучатиме ліванська музика.

Подія відбудеться 22 березня 2017 року в приміщенні Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського НАН України (Зал засідань Вченої ради) за адресою: Київ, пр-т Голосіївськй, 3. Початок о 14.00.